Ev Taşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Birikimlerinizi kullandınız ya da konut kredisi çekerek bir ev sahibi oldunuz. Sırada taşınma işi var. Özellikle kalabalık aileler için oldukça uğraşılı bir süreç olan taşınma ile ilgili size birkaç önerimiz var…

Ev Taşırken Nelere Dikkat Etmeli?

1-      İlk iş taşınma olayı konusunda tecrübeli bir arkadaşınız ya da akrabanız varsa ondan yardım isteyebilirsiniz. Sizin görmediğiniz ya da aklınıza gelmeyen şeyler konusunda sizi uyarabilir.

2-      Alışveriş merkezlerinden yada mahalle bakkalınızdan bol miktarda koli hava kabarcıklı poşet temin etmenizde fayda vardır.

3-      Yatak, gardrop, mutfak dolabı gibi büyük ve ağır eşyalarınızı sökün. Ortaya çıkan küçük parçaları ayrı poşetlerde toplayın.

4-      Küçük ve büyük tüm elektrikli ve elektronik eşyalarınızı hava kabarcıklı poşetlere sarın. Gerekirse birkaç kat yapın. Bu cihazların söküm ve kolileme işlemi sırasında varsa kullanma kılavuzuna harfiyen uyun!

5-      Farklı amaçlar için kullanılan eşyaları birbirine karıştırmadan kolileyin.

6-      Kırılma ihtimali yüksek olan eşyalarınızı sıkı bir şekilde sarıp, sağlam bir şekilde bantlayın.

7-      Yine kırılma ihtimali yüksek olan eşyalarınızı mümkün mertebe aynı kolide toplayın.

8-      O kolilerin üzerlerine büyük harfler ile uyarı yazıları yazın.

9-      Kolilerin sağlam olduklarını ve içlerindeki eşyaların ağırlığını kaldırabileceğinden emin olun.

10-  Evden çıkarken, gelecek olan kişi/kişileri rahatsız edebilecek atıklar bırakmayın.

11-  Taşınacağınız evi daha önceden temizlemiş olun.

12-  Hangi odanın hangi aile/arkadaş üyesi insan tarafından kullanılacağına önceden kararlaştırmış olmanız işinizi kolaylaştırır.

13-  Badana, boya ve tadilat işlerinizi temizlik ve taşınma işlemlerinden önce bitirmeye çalışın.

14-  Kolilerinizi dağıtmadan ve yavaş yavaş yerleştirerek açın.

15-  Ortaya çıkan gazete, karton ve naylon poşet gibi atıklarınızı gruplandırarak geri dönüşümde değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Öneri olarak sunduğumuz bu maddeler, ev taşırken işinizi kolaylaştıracak ve daha rahat bir taşınma süreci yaşayacaksınız diye ümit ediyoruz. Siz de her daim “bir evim olsun” diye ümit ediyorsanız, onun içinde tavsiyemiz var: Hangikredi.com konut kredisi hesaplama aracını kullanarak en düşük faiz oranları  ile en uygun konut kredisi nerede kolayca bulabilirsiniz.
Konut Sigortası İle Evinizi Güvenceye Alın


0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz