Ev Almak İçin En Uygun Zaman

Konut kredisi faizleri düştü. Geçtiğimiz haftalarda Merkez Bankası verilerine dayanarak yapılan hesaplarda ihtiyaç kredisi ile birlikte konut kredisi faizlerinin de ...
100.000 TL Konut Kredisi

Konut kredisi faizleri düştü. Geçtiğimiz haftalarda Merkez Bankası verilerine dayanarak yapılan hesaplarda ihtiyaç kredisi ile birlikte konut kredisi faizlerinin de önemli oranda düşerek en düşük seviyeye gerilediğini görmüştük.

İşte En Düşük Kredi Faizleri

Ev almak isteyenler ve konut yatırımı düşünenler için şu sıralar en uygun zaman. Konut kredisi almak için gerekli koşulları ve planlamaları sağladıysanız hemen harekete geçmeniz uzmanlar tarafından öneriliyor. “Şimdi konut kredisi ile ev almak ileride pişmanlıkla sonuçlanır mı?” diye düşünüp çekinebilirsiniz. Ancak piyasa ve sektör uzmanları bu konuda da eminler; önümüzdeki 10 yıl içerisinde şimdiden başlayan hareketlilik asla bitmeyecek ve konut projeleri ile konut sektörü büyümeye devam edecek. Uzmanlar, bu iddialarını şunlara dayandırıyorlar:

  • Şu anki 75 milyonluk nüfus 2023’de 85 milyona ulaşacak.
  • Şu anki % 77’lik kentleşme oranı 2023’de % 84’e yaklaşacak.
  • Şehirde yaşayan aile hayatı kalabalık ailelerden tek kişilik veya en fazla tek çocuklu yapıya dönüyor.
  • Bu bilgilere dayanarak sektör uzmanları 2023 yılına kadar her yıl 400 bin yeni konut ihtiyacı olacak.
  • 7 milyon binayı kapsamına alan kentsel dönüşüm projesi, her yıl 200 bin konut ihtiyacı doğuracak.
  • Konut kredisi faiz oranları, çok büyük sürprizler olmadıkça daima belli bir seviyede kalarak ev sahibi olmak isteyenlere avantajlı seçenekler yaratacak.

 

Tüm bu beklentileri göz önüne aldığınızda satılık ev fiyatları için araştırma yapmaya hemen başlamak en doğrusu. Üstelik kredi faizleri için Hangikredi.com konut kredisi karşılaştırma sistemi ile konut kredisi hesaplama işlemini yaparak en iyi sonuca hızla ulaşabilirsiniz.

 


Denizbank Bayram Kredisi
Bayram kredileri, bu Kurban Bayramı için bol çeşitlilikte ve avantajlarla geliyor. Gerek bayram alışverişi, gerek kurbanlık almak veya bayram tatili için gereken acil nakit ihtiyacı… Bütün acil durumlar ve ihti...
Devamını Oku
Halkbank Erken Gelen Bayram Kredisi
Halkbank ihtiyaç kredisi seçenekleri daima tüketicilerin beklentilerini karşılamak için her bütçeye, ihtiyaca ve beklentiye uygun çeşitlerle hazırlanmıştır. İşte Kurban Bayramı öncesi bayram alışverişi yapacak,...
Devamını Oku

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*