Esenyurt Konut Fiyatları Düşüşte

İstanbul Esenyurt ev fiyatları ortalamanın altına düşecek kadar azaldı. Esenyurt ilçesinde söz konusu olan İmar Yönetmeliği kapsamındaki belirsizlik nedeniyle İstanbul’un...

İstanbul Esenyurt ev fiyatları ortalamanın altına düşecek kadar azaldı. Esenyurt ilçesinde söz konusu olan İmar Yönetmeliği kapsamındaki belirsizlik nedeniyle İstanbul’un yeni emlak merkezi sayılan bölgede yer alan Esenyurt konut fiyatlarında önemli düşüşler yaşanıyor.

En Uygun Kentsel Dönüşüm Kredileri 

Esenyurt Ev Fiyatları İlk Kez Düşüyor

2012 yılına ait emlak verilerine bakıldığında 2012 yılında artış yaşayan Esenyurt konut fiyatları, bahsi edilen İmar Yönetmeliği kapsamındaki sorunlar ve belirsizlik nedeniyle bu yıl İstanbul ev fiyatları ortalamasının çok altında kalmak zorunda kaldı.

Bağcılar Denizbank Kentsel Dönüşüm Kredisi 

Yeni İstanbul Konut Merkezi

İstanbul konut projeleri açısından yeni bir emlak merkezi olarak görülen Esenyurt satılık ev sayısı, 2012 yılında bir önceki yıla göre % 22 oranında artış göstermişti. Ancak fiyat konusuna bakıldığında İstanbul ortalamasının epey altında, % 3 gibi bir seviyede kaldığı görülüyor.

Esenyurt kiralık ev ilan sayısı ise % 42 oranında artış gösterirken fiyatları sabit kaldı.

Konut
Kredisi
     Gerek kentsel dönüşüm, gerek son yıllarda yapılan lüks ve yeni konut projelerinden ev sahibi olmak, ev almak istiyorsanız, konut kredisi faiz  oranları için oldukça düşük seviyelerin yaşandığını hatırlatmak isteriz. Hangikredi.com konut kredisi hesaplama sayfası 7/24 hizmetinizde.