En Uygun Evlilik Yaşı Açıklandı

Ülkeden ülkeye, toplumdan topluma ve hatta insandan insana göre değişen ideal evlilik yaşı bugüne dek hep tartışılagelmiş ve net bir ...

Ülkeden ülkeye, toplumdan topluma ve hatta insandan insana göre değişen ideal evlilik yaşı bugüne dek hep tartışılagelmiş ve net bir sonuç ortaya konamamıştır. Özellikle flört ve eş adayını tanıma kolaylığının, iletişim alternatiflerinin, pek çok aday içinde akıl karışmasının daha kolay yaşanabildiği günümüz dünyasında, evlenmek için doğru insanı bulmak kadar zor bir konu haline geldi evlilik yaşı.

İhtiyaç Kredisi Hesapla

Bu konuda birçok araştırma, veri, analiz ve gözleme dayanarak bilimsel çalışmalar yapan ve genel geçer sayılabilecek nesnel veriler ortaya konan evlilik uzmanları, ideal evlenme yaşı olarak 25 yaşı belirledi.

Özellikle Kadınlar İçin İdeal Evlenme Yaşı 25

Bu yaşın ideal yaş olduğunu belirten pek çok ilişki uzmanı içerisinde yazdığı bir kitapla ön plana çıkan isim Terri Orbuch adında bir yazar. Orijinal adı “Five Simple Steps to Take Your Marriage From Good to Great” olan ve Türkçeye “5 Basit Adımda Evliliğinizi Güzelleştirmenin Yolları” olarak çevrilen bu kitapta, ideal evlilik yaşının 25 olmasının, özellikle kadınlar için geçerli olduğu dile getiriliyor.

Kadınların bu yaşlarından sonra eğitim seviyelerinin ve kişisel tecrübelerinin yüksek seviyeye ulaşabildiğini, bu sayede eş seçimini doğru yapabildiğini ortaya koyan kitap, erkekler için de yaklaşık olarak 25 yaşı evlenmek için ideal görüyor.

Kadınlar Standartlarını Bilir ve Doğru Eş Seçerler

Terri Orbuch, 25 yaş üstündeki kadınların kendi ölçülerini bilip tanıdıklarını ve kendilerine en uygun eş adayını doğru tartıp bulabileceklerini de kitabında okuyucularıyla paylaşıyor.

Hayatınızın aşkını buldunuz mu? Onunla evlenmek için ne bekliyorsunuz?

Konut Kredisi Hesapla


7 Bin Adet Yeni Memur Kadrosu Açılıyor
Bütün dünyada olduğu gibi özellikle ülkemizde büyük sorunlara yol açan aile içi geçimsizlikler, anlaşmazlıklar, aile üyelerinin uyumu, eğitim ve kültür sorunları gibi başlıca aile sorunları, günümüzün sosyal il...
Devamını Oku
Depreme Dayanıksız Konut Sayısı 6,5 Milyon
Kentsel dönüşüm projeleri ve yeni konut üretimi gibi projeler son yıllarda oldukça hız kazandı. Gerek sektör yetkilileri gerekse hükümet yetkilileri, bir deprem kuşağı ülkesi olan ve sürekli surette deprem risk...
Devamını Oku

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*