Emekli Promosyon Parası Geliyor

Emekliler için bir süre önce gündeme gelen ancak bankaların kabul etmemesi nedeniyle gündemden düşen emekliler için banka promosyonu ödemesi yeniden...

Emekliler için bir süre önce gündeme gelen ancak bankaların kabul etmemesi nedeniyle gündemden düşen emekliler için banka promosyonu ödemesi yeniden gündeme geliyor. Bankalar ile yapılacak pazarlık sonrasında emekliler için ek gelir haline gelecek olan banka promosyonu ödenmeye başlanacak.

SGK Emekli Maaş Farkı Ödenecek 

Banka promosyonu uygulamasının emekliler için geçerli olmasını sağlayacak olan yeni uygulama ile yaklaşık 2.5 milyon memur ile  1.9 emekli memur bu uygulamadan faydalanacak. Geçen hafta yapılan ve sona ererek memur zamları ile emekli zamlarını belirleyen toplu sözleşme kapsamında memur özlük hakları da konuşuldu.

Memur özlük hakları kapsamında ele alınan emekli promosyon uygulaması da daha önce bankalar yanaşmadığı için gündemden düşmesine rağmen bu sefer prensip olarak kabul edildi ve tatil sonrası ele alınmak üzere gündeme getirildi.

Emekli promosyon uygulamasına göre bin 500 TL maaşı olan bir emekli her sözleşme döneminde bankadan 900 TL promosyon alabilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gerçekleştirilecek olan promosyon anlaşması, bu sayede emeklilerin başvuru yapmasına gerek bırakmayacak. Anlaşma yapılan banka, kendisinden maaş alan emekliler için pazarlık sonucu belirlenecek banka promosyon parasını emeklilerin hesabına yatıracak.

Sigorta hesaplama ve kredi hesaplama sayfaları Hangikredi.com ‘da