Emekli Maaşı Yine Değişiyor

Emekli maaşı hesaplama kriterleri yine değişiyor. Türkiye ‘nin 2018 yılına kadarki ekonomik haritasını düzenlemeyecek olan 10.Kalkınma Planı içerisinde yer alan ...
Sigorta Sorgulama

Emekli maaşı hesaplama kriterleri yine değişiyor. Türkiye ‘nin 2018 yılına kadarki ekonomik haritasını düzenlemeyecek olan 10.Kalkınma Planı içerisinde yer alan emeklilik düzenlemeleri ile birlikte emekli maaşı da değişecek.

Kadınlara Erken Emeklilik Müjdesi 

Emekli Maaşı Hesaplama

Şu anda çalışan kesimi ilgilendiren yeni emekli maaşı düzenlemesi ile birlikte çalıştıkça düşen emekli maaşı düzenlemesi değişecek. Bu yeni emekli maaşı hesaplama sistemine göre aylık brüt maaşı 2 bin 700 TL altında olanlar, çalıştıkça emeklilik maaşı düşüren emekli aylığı bağlama sisteminin aksine çalıştıkça artan emekli maaşı sisteminden faydalanacaklar.

Yeni emekli maaşı düzenlemesi yaklaşık 13.5 milyon çalışanı etkiler nitelikte. “Aktif-pasif oranını ve aktüeryal dengeyi iyileştirmek amacıyla emekli aylığı hesaplamalarında kullanılan parametreler, kişilerin çalışma hayatında daha uzun süre kalmasını teşvik edecek şekilde düzenlenecektir” şeklinde ifade edilen düzenlemeye göre Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’ndaki değişiklikle birlikte Ekim 2008’den beri 2 bin 700 TL altındaki brüt kazanç sahiplerinin emekli maaşlarını yıl başına düşüren sistemin eksine her yıl artış sahibi olacak.

Sigortalar arasında sigorta karşılaştırma sayfası ile size uygun seçenekleri bulmak ya da acil ihtiyaçlarınızı karşılamak için sunulan ihtiyaç kredileri arasında size uygun seçeneğe ulaşmak için  sigorta hesaplama ve ihtiyaç kredisi hesaplama araçları 7/24 Hangikredi.com ile hizmetinizde. 


Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Kredisi
Kentsel dönüşüm projesi devam ederken siz de afet riski altındaki binanızı yenilemek ve kentsel dönüşüm projesinden kazançlı çıkmak istiyorsanız kredi veren bankalar tarafından hazırlanan kentsel dönüşüm kredil...
Devamını Oku
Gelir Vergisi Kanunu Değişiyor
Gelir Vergisi Kanunu ile ilgili tasarı gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Yeni gelir vergisi kanunu ile birlikte vergi kapsamında önemli değişiklikler olacak. Yeni gelir vergisi tasarısı sonrası yıllık 1...
Devamını Oku

4 Yorum

 1. ahmet altan

  Hiç kimse sevinmesin. Çalıştıkça azalan emekli maaşını kabullenen ve çıkaran zihniyetten ne bekleyebilirsiniz?
  Ancak hep birlikte oyumuzu bu saçmalığı düzeltene vereceğiz dersek olur bu iş. Babasının oğlu musunuz da sizin için bir şey yapsınlar. Yedirmeden yedirmezler adama. Yapsalar da emin olun kendilerine 5 fazla yaparlar, size de sus payı olarak UMUT satarlar. Gün gelecek ve insanlar ”NEDEN” demeye başlayacak. İşte o gün tarih yazılacak. Saygılar.

  • murat yılmaz

   size katılıyorum bunlardan bizlere karşılıksız hiçbir şey beklememek gerekir insanları boş ve ucuz vaatlerle uyutuyorlar bu insanlara hiç oy vermedim vermeyi de düşünmüyorum

 2. ahmet

  Tamam güzelde ne zaman uygulanacağı hakkında hiç bilgi yok. İnşallah bir an önce hayata geçirilir de bizde hak ettiğimiz maaşı alırız.

 3. ali

  Peki 2008’den sonra bugüne kadar maaşı düşen ve düşük maaşla emekli olan mağdurların halinden kim anlayacak? Bir an önce bu kişilere yapılan haksızlık giderilmeli.

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*