Çalışmayanlar Kredi Çekebilir Mi?

Bankalar, ihtiyaç kredisi, konut kredisi ya da taşıt kredisi olsun, bütün kredi türleri içerisinde müşterilerine kredi kullandırmak için hassasiyetle çalışır ve ilgilenirler. Bordrolu çalışan kesim için gelir-gider dengesi belli ve kayıtlı olduğu için bankalardan kredi almak daha kolaydır. Peki, çalışmadığı halde ya da sigortalı olmayanlar kredi çekebilir mi?

Geliri Belgelemek Her Durumda Zorunlu

Gelir belgesi banka için en önemli unsurlardan çünkü bir gelirinizin olması borcunuzu ödeyebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca geliriniz, alabileceğiniz tutarın belirlenmesinde de büyük rol oynar. Kişi çalışmıyorsa bile, mutlaka bir belgeli gelir sahibi olması ve bu belgeyi bankaya iletmesi şart.

Gayrimenkul Sahipleri Avantajlı

Gayrimenkul sahibi olması da, kişinin çalışmadığı halde kredi başvurusu için olumlu cevap alması anlamına gelebilir zira bu da bir düzenli gelir kaynağı niteliği taşır.

Mal beyanı yaparak gayrimenkullerin yanı sıra kendisine ait otomobil ya da herhangi bir taşıt da kredi alma sürecini kolaylaştırabilmektedir.
İpotekli Kredi Nedir?

Kredi Sicili Temiz Bir Kefil Bulunabilir

Kredi sicili ya da kredi puanı temiz birisi, yukarıdaki şartları belli oranlarda sağlamış birisine kefil olursa, yine bankalardan kredi çekmek kolaylaşabilmektedir. Ayrıca bankanın sadık müşterisi ise, yani belli oranlarda vadeli mevduat hesabı ya da otomatik ödeme talimatı varsa, bankalar tarafından yine kredi için sıcak bakılabilir.

En uygun ihtiyaç kredisi için Hangikredi.com ihtiyaç kredisi hesaplama sayfası yanınızda.
Kredi Faiz Oranları


610 Yorum

 1. mustafa

  18 yaşındayım lise sondayım kredi çekmek istiyorum üzerime 50 dönüm tarla var çiftçi kredisi çekebilir miyim ögrenciyim lise çalışmıyorum.

  • Sayın Mustafa,

   Bankalardan kredi alabilmek için belgelenebilir geliriniz olmalıdır.

 2. MEVLÜDE

  merhabalar işkur tarafından işe girdim ve sağlık sigortam yeni yatmaya başladı bankalarla da hiç işim olmadı acaba araç kredisi çekip ipotekle kredi alabilir miyim?

  • Sayın Mevlüde,

   Öncelikle Findeks’ten kredi notunuzu öğrenmenizi tavsiye ederiz. Kredi notunuz kredi almak için yeterliyse kredi başvurunuz onaylanabilir.

 3. zülfizar

  Merhaba ben garanti bankasından daha önce 2 kere kredi çektim ve düzenli ödedim şu anda devam eden bir kredim var ve 25000 tl kredi kartım var(çektiğim kredi ile kredimi ve kredi kartımı da ödeyeceğim) son 5 aydır çalışmadım işsizlik sigortasıyla geçindim şu an yeni bir işe başladım maaşım 4500 tl net üstünden yatıyor işe gireli bir ay oldu ipotek karşılığı kredi için başvurdum ön onay olumlu geldi şubeye gittiğimde ret alma ihtimalim var mı?

 4. üzerime evim var ve ssk girişim yok kefil yoluyla kredi çekebilir miyim

  • Sayın Haktan,

   Evinizi ipotek ettirerek ipotekli kredi ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Kefil, sadece bankanın gerekli gördüğü durumlarda kullanılabilir.

 5. Sayın İsmail,

  Gelirinizi belgeleyebildiğiniz ve siciliniz temiz olduğu sürece kredi kullanabilirsiniz.

 6. Omer

  Ben inşaatta çalışıyorum sigortam yok ama aylık 3 bin üzerinde alıyorum araba almak istiyorum ne yapmalıyım banka verir mi taşıt kredisi?

 7. Sayın Ömer,

  Bankalardan kredi çekebilmek için sigortanız olmalıdır. İpotek ettirebileceğiniz bir mal varlığınız varsa ipotekli kredi çekmeyi deneyebilirsiniz.

 8. Berkay

  İnternet üzerinden kredi başvurusunda bulundum başvuruda bulunduğum bankadan kredi kartında var lakin yeterli sigorta yok ön onay geldi gelir belgesi ile kredi çekebilir miyim sigorta aktif durumda.

 9. Sayın Berkay,

  Bankalar bazı durumlarda mevcut müşterilerine kolaylık sağlayabilmekte ancak yine de karar bankanın olduğundan net bir şey söyleyebilmemiz mümkün değildir.

1 28 29 30
Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz