Asgari Ücret 2013

Asgari ücret 2013 zammı ne kadar olur? Yıl sonuna yaklaşmışken çoğu vatandaş bu sorunun cevabını merak ediyor. Hükümet, işçi ve ...
5.000 TL İhtiyaç Kredisi

Asgari ücret 2013 zammı ne kadar olur? Yıl sonuna yaklaşmışken çoğu vatandaş bu sorunun cevabını merak ediyor. Hükümet, işçi ve işveren taraflarının temsilcileri önümüzdeki süreçte bir araya gelerek 2013 asgari ücret zammı için görüşecekler. 4 Aralık Salı günü yapılacak olan görüşmeler için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, diğer tarafların temsilcilerini toplantıya çağırdı.

En Çok Kazandıran Sektörler

Asgari Ücret Ne Kadar?

Mevcut uygulamaya göre şu anki asgari ücret 16 yaşından büyük bekar bir çalışan için brüt 940,50 TL, net 739 ,79 TL iken 16 yaşından küçükler için brüt 805,50, net 643,14 TL olarak ödeniyor.

Açlık Sınırı Geçilemiyor

2013 yılı ekonomik programı kapsamında yapılan asgari ücret planlaması gereği, önümüzdeki ocak ve temmuz ayları içerisinde % 3 + % 3 oranında zam yapılması gerek. Bu artışla birlikte 2013 yılının ilk ayında net asgari ücret tahmini 760 TL olacak. Geçtiğimiz sene, yılın ilk 6 ayı için asgari ücret artışı % 5,91, sonraki 6 ay için ise % 6,09 oranında olmuştu.

Eğer bu programa bağlı kalınırsa, Türk-İş tarafından yapılan hesaplamalara göre açlık sınırı olarak belirlenen 958,03 TL tutarının altında kalınacak.

İhtiyaçlarınız için yapılacak zamları, ödemeleri beklemeyin. Bütçeniz, durumunuz neye yetiyorsa o koşullar altında ihtiyaç kredisi seçeneğini bulun. Nasıl mı? Hangikredi.com ihtiyaç kredisi karşılaştırma aracı ile.

 


Konut Alırken Nelere Dikkat Etmeli
Konut alırken nelere dikkat etmeli? İşte sizin için derlediğimiz önemli noktalar. Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Ev alırken dikkat edilmesi gerekenler: Alacağınız evi önce tapudan araştırın. Kentsel...
Devamını Oku
Vakıfbank Konut Kredisi Kampanyaları
Vakıfbank SarıPanjur adını verdikleri mortgage konsepti ile göz dolduran Vakıfbank konut kredisi kampanyaları, son dönemde hemen her bütçeye, kesime ve beklentiye uygun konut kredisi seçenekleri hazırlamaya dev...
Devamını Oku

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*