Araç Muayenesi İçin Kartlı Ödeme İmkanı

Günümüz dünyasının her alanında kullanılmaya başlanan ve her geçen gün kullanımı daha da artan teknoloji ürünleri, son aylarda araba sektörü ...

Günümüz dünyasının her alanında kullanılmaya başlanan ve her geçen gün kullanımı daha da artan teknoloji ürünleri, son aylarda araba sektörü için de hazırlanmaya başlıyor.

Çipli Araç Ruhsatı Uygulaması

Daha önceki haberlerimizde bu yeniliklerden birisi olarak araç ruhsatı kullanımında çip dönemine geçileceğinden bahsetmiştik. Oto hırsızlığı, sahtecilik ya da kaçakçılık gibi suçların önüne geçmeyi amaçlayan çipli ruhsat uygulamasında geri sayım bitmek üzere. Konuyla ilgili çeşitli ayrıntıları “Çipli Ruhsat Uygulaması Geliyor” başlıklı haberimizde bulabilirsiniz.

Hemen Karşılaştır
En Uygun Taşıt Kredisi

Araç Muayenesi İçin Kredi Kartı Kullanımı

Bu yeniliklerden birinin haberi de geçtiğimiz hafta sonu Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Araç sahiplerinin bildiği gibi, bugünkü imkanlarda zorunlu olarak yapılması gereken araç muayenesi ödemesi için yalnızca peşin ödeme alternatifi, araç sürücülerine sunuluyor.

Yapılacak düzenleme ile araç sahiplerinin gerçekleştirdikleri muayene işlemleri için gereken ödemeyi, kredi kartı aracılığıyla yapmaları sağlanacak.

Araç Muayene İstasyonları Yeni Uygulama İçin Hazırlanıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binalı Yıldırım, söz konusu kart uygulaması için gerkeen hazırlıkların araç muayene istasyonları bünyesinde yapıldığını dile getirdi. Bu uygulamanın, muayene istasyonlarında yaşanan yoğunluk konusunda bir ana muhalefet partisi milletvekilinin yazılı soru önergesine yanıt olarak hazırlandığı söyleniyor.

Araç Muayenesi Ücreti Ne Kadar?

Yakında kredi kartı ile ödenebilir hale gelecek olan araç muayenesi ücretleri otobüs ve kamyonlar için 199,42 TL iken otomobiller için ise 148,68 TL olarak belirlenmiş durumda.

Araç sahibi olmak isteyenlerden misiniz? Öyleyse en uygun taşıt kredisi için Hangikredi.com kredi sorgulama sayfalarında kredi karşılaştırma işlemi yapabilirsiniz.


Kredi Notu Hesaplama Yöntemi Nasıl İşliyor?
Değişken olmakla birlikte birkaç kıstasa bağlı olarak belirlenen kredi notu, son birkaç yıldır önceki dönemlerden daha dikkatli şekilde uygulanıyor. Başlangıç aşamasında sabit gibi gözüken birkaç ölçüte dayanan...
Devamını Oku
Trafik Sigortası Poliçelerine Zam Geliyor
İnsan yaşamının güvenliği için alınan önlemlerde, öncelikli platformlardan birisi de hiç şüphesiz trafik akışı… Küçük bir hatanın bile bir ölüm veya yaralanmayla ya da sadece hasarla bile olsa önemli zararlar v...
Devamını Oku

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*