2014’te İşçiye Kadro Var Mı?

2014 yerel seçimler için takvimdeki günlerin sayısı azalırken 2014 torba yasa çalışmaları da hızlandı. 2014 torba yasa düzenlemeleri kapsamında iyi...

2014 yerel seçimler için takvimdeki günlerin sayısı azalırken 2014 torba yasa çalışmaları da hızlandı.

2014 torba yasa düzenlemeleri kapsamında iyi haber bekleyen pek çok vatandaştan bir grubu da kadro bekleyen işçiler.

Vakıfbank Kış Kredisi 

İşçiye kadro müjdesi için beklenen gündem ve görüşmeler devam ederken sayıları 600  bini bulan taşeron ilçiler için kadrolu kamu işçisi olma yönünde karar çıktığı öğrenildi.

Taşeron işçiler için kadro yolunu açan söz konusu karar için Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) gündeminde konuya yer verildi ve 600 bin kişilik taşeron işçilere kadrı kararı alındı.

Bundan sonraki süreçte söz konusu uygulama ile ilgili olarak ocak sonu ya da şubat başı gibi taşeron işçiler için 2014 Torba Yasa kapsamında bir madde eklenecek ve Bakanlar Kurulu ile çıkacak izin sonrasında aynı süreçte işçiye kadro işlemi de tamamlanacak.

Kadrolu İşçilerin Kıdemi

Kadrolu işçiler için verilen kadro sonrasında merak edilen bir diğer konu da bu işçilerin kıdemi ile ilgili.

Uzun süredir beklenen uygulamaya göre taşeron işçiler, taşeronun değil kamunun işini yaotıklarını öne sürerek dava açmış ve çoğunluğu bu davaları kazanmıştı.

Kadro kıdemlerinin ne olacağıyla ilgili olarak sağlık, temizlik, güvenlik ve dağıtım alanlarında görev alan işçilerin durumu henüz belli değil.

Kıdem tazminatları ile mi yoksa kıdemler silinerek mi kadroya geçiş yapılacağı ise bir süre daha merak konusu olarak kalacak.

İhtiyaç
Kredisi
     Sigorta hesaplama ve kredi hesaplama araçları Hangikredi.com ‘da