2014 Asgari Ücret ve Emekli Maaş Zammı

2014 emekli zammı ne kadar olacak? Peki asgari ücret 2014 ‘te ne kadar zam alacak? İşte bu soruların cevapları artık ...
Sigorta Sorgulama

2014 emekli zammı ne kadar olacak? Peki asgari ücret 2014 ‘te ne kadar zam alacak? İşte bu soruların cevapları artık belli.

2014 Programı ‘nı hazırlayan Hükümet, söz konusu paketin içerisinden pek çok düzenleme ile birlikte asgari ücret zammı ve emekli maaş zammı da çıkardı.

2014 Vergi Oranları 

2014 Asgari Ücret

2014 asgari ücret zammı, söz konusu düzenlemeler sonrasında ilk ve ikinci 6 ay için % 3 oranında yapılması kararlaştırıldı.

2014 Memur Maaşı

  • 2014 memur maaşı zammı ise yine söz konusu paket kapsamında % 2,85 olarak hesaplandı.
  • Kamu personeli maaş ve ücretleri bu orana göre 2014 yılı için 175 TL tutarında zamlanacak.

2014’ten Beklenenler

Hükümet programına göre 2014 yılından beklentiler ve yapılan planlar kısaca şöyle:

  • 2014 enflasyon beklentisi % 5,3 olarak belirlendi.
  • Doğum izni kapsamında 2014’te doğumlara bağlı analık, babalık, refakat ve ücretsiz izinler, kadın istihdamını azaltmayacak şekilde düzeltilecek.
  • Özelleştirme geliri beklentisi 7 milyar TL.
  • Emekli maaşı hesaplama işlemlerinde kullanılan değişkenler, çalışma hayatında uzun süre devam edilmesini sağlayacak teşviklerle güncellenecek.
  • Kıdem tazminatı fonu kapsamındaki değşikliklere göre istihdam üzerindeki mali yükler azaltılacak, rekabet gücü arttırılacak.
  • Sanal devriye hizmetleriyle güvenliğe yönelik atılımlar yapılacak.

Sigorta hesaplama ve kredi hesaplama araçları 7/24 kesintisiz olarak Hangikredi.com ‘da.


Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Ev almak kolay ve birkaç işlemde bitebilecek bir durum değil. Yıllarca yapılan birikim, konut kredisi faiz oranları arasında yapılan konut kredisi hesaplama işlemleri ve konut kredisi başvurusu ile girilen risk...
Devamını Oku
Genel Sağlık Sigortası Kapsamı Daraltılacak
Tedavi masrafları alanında pek çok tedavi türünü önemli oranlarda karşılayan Genel Sağlık Sigortası kapsamı ile ilgili Hükümet’in 2014 Programı içerisinde yapılacak düzenlemeler ile ilgili olarak önemli daraltm...
Devamını Oku

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*