2000’den Sonra Emekli Olanlara İntibak Zammı

İntibak yasası kapsamında başlatılan uygulamalarla birlikte bu zamana kadar 2000 yılından önce emekli olanlar için yapılması gereken intibak düzenlemesi ve...

İntibak yasası kapsamında başlatılan uygulamalarla birlikte bu zamana kadar 2000 yılından önce emekli olanlar için yapılması gereken intibak düzenlemesi ve intibak zammı gerçekleştirildi. Çalışmalar tamamlandı. Şimdi de sıra 2000 yılından sonraki emeklilere geldi.

Emekli maaşları için birbirleri arasında maaş farkı bulunan eski emekliler ile yeni emekliler arasındaki farkı eşitlemek için başlatılan intibak yasası çalışmaları ile 2 milyon vatandaşın emekli maaşları üzerinde düzenlemeler gerçekleştirilmişti. Buna karşılık 2000 yılından sonra emekli olan oldukça büyük bir kitle de kendilerinde aynı eşitsizliğin olduğunu dile getirerek böyle bir uygulamayı kendileri için talep ettiler.

2014 Emekli Maaşları

Eşit Prime Eşit Ücret

İntibak zammı kapsamındaki asıl amaç, aynı şartlarda çalışıp, aynı prim gününü ödeyen ancak farklı zamanlarda emekli olanların adil bir maaş sistemine göre maaş almalarıydı. Şimdi gündeme gelen benzeri bir uygulama ile birlikte söz konusu kitle de, diğer kitleye uygulanan 350 TL’ye varan ek zamlarla adil konuma getirilecekler.

İhtiyaç
Kredisi
     İhtiyaç kredisi hesaplama sayfası Hangikredi.com ‘da 7/24 hizmetinizde.